ویرایش سقف ها و دیوارها در ایتبس

ویرایش سقف ها و دیوارها در ایتبس. در نرم افزار ایتبس دستوری وجود دارد که برای ویرایش پوسته ها ( دیوارهای برشی، سقف ها و…) استفاده می شود. این دستور در منو Edit قرار دارد.

همانند جلسه قبلی آموزش های رایگان نرم افزار ایتبس، اولین گزینه این دستور مربوط به تجزیه یا تقسیم بندی پوسته است. به این صورت که اگر بخواهیم یک دال یکپارچه را به 9 قسمت مجزا از هم تقسیم کنیم. ابتدا از منوی Edit بر روی گزینه Edit Shells بایستید و اولین دستور Divide Frames را اجرا کنید.

پروژه ایتبس بتنی

پنجره ای که باز می شود شامل دو کادر است. کادر اول تعداد ستون ها و کادر دوم تعداد ردیف های تقسیم بندی دال است. 3 ستون و 3 ردیف را وارد کنید و بر روی OK بزنید تا بلافاصله پوسته به 9 قسمت کاملا مجزا از هم تبدیل شود.

دستور دومی که در Edit Shells وجود داره دستور Expand/Shrink Shells است که می تواند پوسته را منبسط یا منقبض کند. با انتخاب این گزینه، پنجره ای باز می شود که از شما مقدار انبساط یا انقباض پوسته را می خواهد. دقت کنید اگر عدد + وارد کنید، پوسته منبسط و اگر عدد – وارد کنید، پوسته منقبض می شود.

ویرایش سقف ها و دیوارها در ایتبس

ویرایش سقف ها و دیوارها در ایتبس

دستور سوم، به نام Chamfer Slab Corners است که می تواند گوشه پوسته ها را پَخ بزند یا گرد کند. با انتخاب این گزینه، پنجره ای که باز می شود مقدار پَخ در فواصل افقی و عمودی را از شما می خواهد. توجه کنید که اگر می خواهید گوشه پوسته را گرد(Fillet) کنید، گزینه دوم را فعال و شعاع گردی را وارد و OK کنید( تصاویر زیر را ببینید).

ویرایش سقف ها در ایتبس

ویرایش سقف ها در ایتبس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *