فهرست بها – کارهای فولادی سبک

فهرست بها – کارهای فولادی سبک. در و پنجره ها و چارچوب های فلزی و نرده ها و… جزء کارهای فولادی سبک در ساختمان ها به شمار می روند که در این جلسه از آموزش متره و برآورد به توضیح فصل شانزدهم فهرست بهاء می پردازیم.

پروژه متره بتنی

با توجه به اینکه علاوه بر کارهای سنگین فولادی، کارهای سبک فولادی مانند تهیه و نصب چهارچوب های فلزی، در و پنجره های آهنی، حفاظ و نرده و… نیز بسیار پراستفاده و هزینه بر هستند، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، فصل شانزدهم فهرست بهای رشته ابنیه سال را به این گونه کارها اختصاص داده است.

کارهای فولادی سبک

برای اندازه گیری و پرداخت بهای در  و پنجره های ساخته شده از پروفیل های توخالی(قوطی) در صورتی که بین مقادیر به دست آمده از توزین با اوزان حاصله از جدول ها و نقشه ها اختلاف وجود داشته باشد کمترین وزن، مبنای پرداخت قرار می گیرد.

واحد اندازه گیری برای ردیف های این فصل کیلوگرم است و فقط برای اندازه گیری لوله های ناودان و دودکش از ورق گالوانیزه سفیداز متر طول و برای تهیه و نصب پنجره از ورق گالوانیزه فرم داده شده و با رنگ پخته کوره ای و اجرای سقف رابیتس از متر مربع استفاده می گردد.

مثال: مطلوب است برآورد هزینه تهیه و نصب صفحات رابیتس برای سقف کاذب یک سالن اجتماعات به ابعاد 12*30 در صورتی که برای انتقال آب باران سقف این سالن 6 عدد ناوردان به قطر 15 سانتی متر از ورق گالوانیزه سفید به ضخامت 0.6 میلی متر استفاده شده باشد هزینه تهیه و ساخت و نصب لوله ناودان را محاسبه کنید( ارتفاع از سقف سالن تا کف زمین 4 متر است).

پاسخ در ویدیو زیر:

آموزش متره و برآورد ساختمان بتنی

آموزش متره و برآورد ساختمان فولادی

آموزش آنالیز بهاء و پیشنهاد قیمت

پیج اینستاگرام سیویل 2

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *