کامنت گذاری و ثبت وقایع در safe

کامنت گذاری و ثبت وقایع در safe

همانطور که از عنوان این جلسه آموزش safe مشخصه، می خواهیم درباره نحوه کامنت گذاری و ثبت وقایع و مزیت های آن در نرم افزار safe صحبت کنیم. پس با ما باشید…

خیلی از اوقات در پروژه ها نیاز است که اطلاعاتی را به عنوان کامنت یا نکته های طراحی و اجرایی در پروژه ثبت کنیم تا در هنگام مراجعه بعدی ما یا کاربر دیگر، با مراجعه به بخش کامنت ها و وقایع به سرعت مواردی را که از قبل یادداشت گذاری شده را ببینیم و در نظر بگیریم.

پس برای این کار ابتدا باید از منو File دستور Modify/Show Comment and Log را مطابق شکل زیر اجرا کنیم.

کامنت گذاری و ثبت وقایع در safe

سپس پنجره ای بسیار ساده برای ما باز می شود که می بایست هرنکته و کامنتی که می خواهید را در صورت لزوم تایپ کنید و در آخر پنجره را ببندید.

حالا اگر مجددا دستور Modify/Show Comment and Log را اجرا کنید، مشاهده می کنید که کامنت گذاشته شده توسط شما نمایان می شود.

کامنت گذاری و ثبت وقایع در safe

 

اما سوال اینجاست که این دستور چه مزیتی داره؟ اصلا چرا باید ازش استفاده کرد؟

در پاسخ باید بگوییم که فرض کنید شما بر روی پروژه طراحی یک پی نواری کار می کنید و هنوز کارفرما، سازمان یا … بر سر این مسائل دچار ابهام است و بنابه دلایلی نیاز است تا پروژه توسط چندین شخص در سازمان های دیگر بررسی و اصلاح شود.

در نتیجه هرکدام از کاربران باید یکدیگر را در جریان اصلاحات یا نکات در نظر گرفته شده یا انجام شده روی پروژه قرار دهند، به همین منظور علاوه بر استفاده از سایر وسایل ارتباطی مانند تلفن می توانند از دستور کامنت گذاری Modify/Show Comment and Log استفاده کنند و به راحتی نکات و کارهای اعمال شده روی پروژه را یادداشت کنند تا هر بار که پنجره کامنت را مشاهده کردید متوجه شوید که چه کارهایی انجام شده یا باید توسط شما انجام شود. پس این دستور دست کم نگیرید…

کامنت گذاری و ثبت وقایع در safe

گوگل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *