متصل کردن اشیاء اتوکد

متصل کردن اشیاء اتوکد

متصل کردن اشیاء اتوکد. گاهی اوقات نیاز دارید تا دو شیء مشابه، مثلا دو خط را در اتوکد به یکدیگر متصل کنید و یک شیء واحد و یکپارچه بسازید.

دستوری که می تواند شما را به هدفتون برسونه، دستور Join است که در پنل Modify موجوده و از طریق تایپ حرف j نیز اجرا می شود.

متصل کردن اشیاء اتوکد:

در انتخاب اشیاء، شیء اول به عنوان شیء مرجع (Source Object) در نظر گرفته می شود و سایر اشیا به آن متصل می شوند. برای اتصال هر شیء به شیء مشابه خود، باید شروط زیر برقرار باشند:

1- اتصال خط به خط: باید دو خط مورد نظر در امتداد هم باشند. مثلا برای اتصال دو خط همراستای A و B در شکل الف، باید دستور Join را اجرا کنید. شیء اول و دوم را نیز با کلیک کردن انتخاب کنید.

2- اتصال کمان دایره به کمان دایره: باید هر دو کمان روی یک دایره فرضی قرار بگیرند. مثلا برای اتصال دو کمان A و B باید ابتدا دستور Join را اجرا کنید.

سپس شیء اول، روی کمان A کلیک کنید و شکل دوم ، کمان B را نیز انتخاب کنید. اتصال از کمان مرجع آغاز و در خلاف جهت عقربه های ساعت امتداد می یابد تا به کمان یا کمان های انتخابی برسد.

3- اتصال کمان بیضی به کمان بیضی: هر دو کمان بیضی باید روی یک بیضی فرضی قرار بگیرند. گزینه ها و عملکرد مشابه اتصال کمان دایره به کمان دایره است.

4- اتصال خط مرکب به خط مرکب: نباید هیچ فاصله ای بین دو خط مرکب وجود داشته باشد.

5- اتصال اسپیلاین به اسپیلاین: نتهای یکی باسد بر دیگری منطبق باشد.

6- اتصال مارپیچ به مارپیچ: انتهای یکی باید بر دیگری منطبق باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *