join کردن اشیاء در اتوکد

متصل کردن اشیاء اتوکد

متصل کردن اشیاء اتوکد. گاهی اوقات نیاز دارید تا دو شیء مشابه، مثلا دو خط را در اتوکد به یکدیگر متصل کنید و یک شیء واحد و یکپارچه بسازید.

دستوری که می تواند شما را به هدفتون برسونه، دستور Join است که در پنل Modify موجوده و از طریق تایپ حرف j نیز اجرا می شود.

متصل کردن اشیاء اتوکد:

در انتخاب اشیاء، شیء اول به عنوان شیء مرجع (Source Object) در نظر گرفته می شود و سایر اشیا به آن متصل می شوند. برای اتصال هر شیء به شیء مشابه خود، باید شروط زیر برقرار باشند:

1- اتصال خط به خط: باید دو خط مورد نظر در امتداد هم باشند. مثلا برای اتصال دو خط همراستای A و B در شکل الف، باید دستور Join را اجرا کنید. شیء اول و دوم را نیز با کلیک کردن انتخاب کنید.

2- اتصال کمان دایره به کمان دایره: باید هر دو کمان روی یک دایره فرضی قرار بگیرند. مثلا برای اتصال دو کمان A و B باید ابتدا دستور Join را اجرا کنید.

سپس شیء اول، روی کمان A کلیک کنید و شکل دوم ، کمان B را نیز انتخاب کنید. اتصال از کمان مرجع آغاز و در خلاف جهت عقربه های ساعت امتداد می یابد تا به کمان یا کمان های انتخابی برسد.

3- اتصال کمان بیضی به کمان بیضی: هر دو کمان بیضی باید روی یک بیضی فرضی قرار بگیرند. گزینه ها و عملکرد مشابه اتصال کمان دایره به کمان دایره است.

4- اتصال خط مرکب به خط مرکب: نباید هیچ فاصله ای بین دو خط مرکب وجود داشته باشد.

5- اتصال اسپیلاین به اسپیلاین: نتهای یکی باسد بر دیگری منطبق باشد.

6- اتصال مارپیچ به مارپیچ: انتهای یکی باید بر دیگری منطبق باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *