متره – آسفالت

متره – آسفالت به عنوان یک نوع عایق بسیار مناسب برای بام ساختمان ها و نیز به عنوان کف پوش خیابان ها و کوچه ها و جاده ها کاربرد فراروانی دارد که در بیشتر فهارست بها رشته های مختلف به عنوان یک فصل مجزا در نظر گرفته شده است.

به همین دلیل در این جلسه از آموزش متره و برآورد، نکات مهم در زمینه متره آسفالت را به شما خواهیم گفت تا بتوانید به راحتی هزینه آسفالت ساختمان پروژه را برآورد کنید.

در ادامه مثالی هم برای شما آورده شده است.

اما نکات و توضیحات مهم فصل بیست و هفتم فهرست بهاء رشته ابنیه را مطالعه نمایید.

متره و برآورد آسفالت

دقت کنید که در ردیف های آسفالتی در این فصل هزینه تهیه آسفالت از کارخانه، حمل تا 30 کیلومتر، بار اندازی در محل مصرف و اجرای اسفالت در نظر گرفته شده است و هزینه حمل مازاد بر 30 کیلومتر بر طبق ردیف مربوط در فصل حمل و نقل پرداخت می شود.

هیچگونه هزینه حمل دیگری از بابت حمل مصالح سنگی و قیر مربوط به آسفالت و همچنین قیر مصرفی برای اجرای پریمکت و تک کت قابل پرداخت نیست.

آسفالت، باید طبق مشخصات درج شده در نقشه تهیه شود.

منظور از شکستگی مصالح سنگی در ردیف های این فصل، شکستگی مصنوعی است.

هزینه جارو کردن سطح زیرین پریمکت و تمیز کردن سطح زیر تک کت در قیمت ردیف های مربوط منظور شده است و پرداخت بهای ردیف های مربوط منوط به جارو کردن و تمیز کردن سطح زیرین پریمکت و تک کت است.

مثال: مساحت پشت بام یک ساختمان مسکونی برابر است با 120 متر مربع، طبق نقشه ها باید آسفالت 2 سانتی متری روی سطح بام اجرا شود، مطلوب است برآورد هزینه آسفالت بام.

پاسخ در ویدیو زیر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *