لینک ها و ساپورت ها در ایتبس

لینک ها و ساپورت ها در ایتبسیکی دیگر از بخش های موجود در Section Properties دستور Link/Support Properties است که برای معرفی لینک ها و ساپورت ها در پروژه کاربرد دارد. شاید بپرسید لینک و ساپورت چیه و کجاها کاربرد داره؟

پاسخ سوال شما اینه که لینک ها و ساپورت ها در مکان هایی مانند مدلسازی جان پناه در طبقه بام و یا اعضای کششی و فشاری بالکن ها کاربرد زیادی دارند و به همین دلیل نرم افزار ایتبس این امکان را برای ما فراهم کرده تا بتوانیم مشخصات و ویژگی ها لینک های مورد نظر پروژه را وارد کنیم.

پروژه ایتبس بتنی

برای معرفی مشخصات و ویژگی های لینک ها ابتدا باید از طریق منو Define به بخش Section Properties رفته و سپس دستور Link/Support Properties را اجرا کنیم (همانند تصویر زیر).

معرفی لینک ها و ساپورت های ساختمان به ایتبس

سپس پنجره ای تحت نام Define Link Properties  در نرم افزار ایتبس برای ما باز می شود که همانند شکل زیر است.

همانطور که مشاهده می کنید نرم افزار ایتبس به طور پیش فرض برای ما یک لینک به نام Link1 درون لیست قرار داده است که با کلیک بر روی دکمه Modify/Show Property می توانیم مشخصات آن را به دلخواه اصلاح کنیم.

معرفی لینک ها و ساپورت های ساختمان به ایتبس

فرض می کنیم که می خواهید یک لینک یا ساپورت جدید به برنامه معرفی کنید. برای این کار کافیه از دکمه Add New Property استفاده کنید و بر روی آن کلیک کنید تا پنجره ای تحت عنوان Link Property Data به شکل زیر برای شما باز شود.

معرفی لینک ها و ساپورت های ساختمان به ایتبس

همانطور که مشاهده می کنید در این پنجره باید اطلاعاتی از قبیل نام لینک یا ساپورت، وزن مخصوص، جهت های آزاد بودن دوران و انتقال، نوع لینک، اثرات P-Delta و نیز میزان تنش های دورانی را وارد کنید و در آخر بر روی OK کلیک کنید تا لینک مورد نظر به لیست اضافه شود.

خب اینم از آموزش امروز. موفق و پیروز باشید؛

لطفا با نظرات خوب و سازندتون ما را در جهت ارائه هرچه بهتر و بیشتر آموزش های رایگان همراهی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *