رنگ آمیزی فهرست بها

رنگ آمیزی فهرست بها.

نقاشی و رنگ آمیزی در پروژه های ساختمانی، در مورد قطعاتی مانند پروفیل های فولادی که نیاز به رنگ آمیزی با ضد زنگ دارند و نیز سطوح داخلی ساختمان که از انواع رنگ های اپوکسی و روغنی می توان بر روی سطوح گچی داخل ساختمان جهت زیبایی استفاده کرد، کاربرد فراوانی دارد.

بنابراین در هرجایی از پروژه که نیاز به استفاده از انواع رنگ ها باشد، هزینه این اقلام از طریق فصل بیست و پنجم فهرست بها ابنیه قابل برآورد است.

در ردیف های اجرای رنگ ضد زنگ، هزینه برس یا سمباده زدن به منظور آماده سازی سطوح برای رنگ آمیزی، در نظر گرفته شده است.

چنانچه سطوح فلزی به علت زنگ زدگی با تشخیص مهندس مشاور و تایید کارفرما، نیاز به زنگ زدایی داشته باشد، بهای آن بر حسب مورد از ردیف های زنگ زدایی پرداخت خواهد شد.

متره و برآورد رنگ آمیزی

اندازه گیری سطوح نقاشی، بر حسب مورد طبق ردیف های زیر انجام می شود. سطوح رنگ آمیزی و زنگ زدایی شده، اندازه گیری می شوند.

شبکه ها، نرده ها، پنجره ها، خرپاهای فلزی و چوبی یک رو، محاسبه می شوند، مگر اینکه سطح گسترده عضوهای رنگ خور بیش از سطح یک رو باشد که در این صورت، سطح گسترده رنگ خور، ملاک قرار می گیرد.

در مورد درهایی که سطح شیشه خور داشته باشند، سطح شیشه خور از دو رو کسر می شود، مگر اینکه سطح شیشه خور بیش از نصف سطح در باشد که در این صورت، مانند پنجره یک رو محاسبه می شود.

پرداخت رنگ آمیزی سطوح موجدار (مانند ورق های موجدار آزبست)، بر اساس اندازه گیری سطح موج ها به عمل خواهد آمد.

رنگ روغنی روی سطوح گچی، شامل سمباده زنی، روغن الیف، بطانه کشی، سمباده زنی روی بطانه، استر زنی، لکه گیری با بطانه، سمباده زنی روی لکه گیرها و رنگ رویه است.

در ادامه مثالی از نحوه متره و برآورد رنگ آمیزی مطابق فهرست بهاء را مطالعه کنید…

مثال: مطلوب است برآورد هزینه اجرای رنگ روغن زیرسقف و دیوارهای اتاق خوابی به ابعاد زیر سقف 4*5 متر و سطح دیوارهای دور نیز 25 متر مربع.

پاسخ در ویدیو زیر:

رنگ آمیزی فهرست بها
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *