ذخیره کردن پروژه در safe

فرض کنید که شما پروژه ای را در  نرم افزار safe شروع کرده اید و بعد از چندین مرحله معرفی مشخصات المان ها و نیز موارد دیگر، نیاز دارید که پروژه را ذخیره کنید تا مجبور نباشید که دفعه بعد و یا در هنگام مشکلات سیستمی و یا حتی برق رفتن، پروژه را از اول مدلسازی کنید.

بنابه همین دلایل می بایست از دستوری تحت عنوان Save و Save As این کار صورت بگیرد.

با توجه به تصویر زیر مشاهده می کنید که برای اینکه پروژه را ذخیره کنیم باید ابتدا از طریق منو File به بخش سیوها برویم و سپس بر روی Save کلیک کنیم(به تصویر زیر نگاه کنید).

ذخیره کردن پروژه در safe

همانطور که مشاهده می کنید در این بخش دو دستور Save و Save As قرار دارند. اما سوال اینجاست که تفاوت این دو دستور چیه و برای چی برنامه دو دستور برای ذخیره کردن پروژه ها در نظر گرفته است؟

پاسخ سوال اینست که با توجه به اینکه سرعت در مدلسازی بسیار حائز اهمیت است، شما نیاز دارید که در اسرع وقت با زدن یک دکمه بتوانید کارهای انجام داده شده بر روی پروژه را ذخیره کنید.

بنابه همین دلیل فقط کافیه برای یک بار دستور Save را اجرا کنید تا پنجره آدرس دهی فایل باز شود(تصویر زیر ببینید).

ذخیره کردن پروژه در safe

بعد از اینکه شما مکان ذخیره فایل و نیز نام فایل را مشخص کردید، می توانید بر روی Save کلیک کنید تا از این به بعد فایل شما به صورت ذخیره شده درآید و از این مرحله به بعد فقط کافیه با کلیک بر روی دکمه Save از طریق منو File و یا از طریق نوار ابزار به راحتی در کسری از ثانیه پروژه را در محل آدرس دهی شده ذخیره کنید.

اما گاهی اوقات شما نیاز دارید که از این فایل نیز در محل دیگری از هارد کامپیوتر یا لپتاپتان و یا روی یک فلش نیز فایل ذخیره کنید.

برای همین کار می بایست مجددا پنجره Save برای شما باز شود تا بتوانید پروژه را آدرس دهی و نامگذاری کنید. برای این کار باید از دستور Save As استفاده کنید تا مجددا پنجره آدرس دهی برای شما بازشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *