دستور path array در اتوکد

دستور path array در اتوکد

دستور path array در اتوکد. گاهی اوقات برای تسریع در نقشه کشی با اتوکد لازم است تا از دستورات کاربردی اتوکد استفاده کنید تا در وقتتون صرفه جویی بشه!

اموزش اتوکد

فرمان path array در اتوکد:

یکی از این دستورات، دستور Path Array است که سرعت نقشه کشی شما رو برای موارد مشابه از یک شیء بسیار زیاد می کند!

دستور آرایه مسیر منحنی در اتوکد به این شکل است که به عنوان مثال شما می خواهید که تیغه یک چرخ دنده را بر روی مسیر منحنی شکل قطعه مورد نظر بسط دهید و به تعداد مد نظرتان آن را با فواصل مشخص ترسیم کنید.

پر واضح است که ترسیم تک تک و فاصله گذاری آنها در اتوکد کار بسیار وقت گیر و اعصاب خورد کنیه! اینجاست که به راحتی با استفاده از این دستور شیء مورد نظرتان را بر روی مسیر منحنی به تعداد دلخواه و با فواصل دلخواه به سرعت ترسیم می کنید.

روش کار به این صورت است که فرض کنید از قبل قطعه ای را ترسیم کرده اید و می خواهید مشابه آن را روی مسیر منحنی بسط دهید، برای این کار به تب Home پنل Modify رفته و سپس بر روی فلش منو گزینه Array کلیک کنید تا منو سه دستوره آرایه ها باز شود. حال دستور دوم Path Array را کلیک کنید. سپس شیء مورد نظر (مثلا تیغه چرخ دنده) را انتخاب کنید.

برنامه اتوکد از ما می خواهد که مسیر منحنی را انتخاب کنید. به محض انتخاب مسیر منحنی، شیء مورد نظر بسط داده می شود.

برای تنظیم فواصل و تعداد شیء مورد نظر روی مسیر می توانید با کلیک بر روی آرایه ترسیم شده و ظاهر شدن تب Array Creation تنظیمات را انجام دهید.