دستور Object Snap Tracking در اتوکد

دستور Object Snap Tracking در اتوکد

دستور Object Snap Tracking در اتوکد. خیلی از مواقع در نقشه های اتوکد نیاز دارید که دو امتداد خط را به صورت نقطه چین پیدا کنید و درست در همان محل ترسیمی را انجام دهید.

دستور امتداد یابی و یا Object Snap Tracking در اتوکد، به راحتی می تواند نیاز شما را در ترسیم نقشه ها بر طرف کند. با ادامه آموزش رایگان اتوکد در خدمت شما هستیم.

دستور Object Snap Tracking در اتوکد:

به کمک این دستور می توانید ردپای افقی و قائم نقطه مورد نظر را پیدا کنید و ترسیم را از روی ردپاها یا تلاقی آنها آغاز کرد.

با توجه به اینکه پاره خط AB با راستای قائم زاویه 45 درجه می سازد، اندازه پاره خط های AD یا DC با توجه به رابطه زیر عددی صحیح و رُند نخواهند بود:

    DC=ABcos(45) =√2/2 AB

 

بنابراین برای محاسبه طول این دو پاره خط باید از ماشین حساب استفاده کنیم؛

اما استفاده از آیکن Object Snap Tracking در نوار وضعیت پایین سمت راست، روش راحتتری را برای رسم این چهارضلعی در اختیارتان قرار می دهد.

برای این کار، ابتدا گیره Endpoint را به فعال کنید، سپس با فشار دادن کلید میانبر F11 آیکن OST را فعال کنیدو دستور Line را اجرا کنید.

حال روی نقطه A کلیک کنید و اشاره گر موس را روی نقطه C قرار دهید ( بدون اینکه کلیک کنید)، سپس موس را به صورت افقی حرکت دهید تا درست به زیر نقطه A برسید.

اکنون ردپای افقی و قائم نقاط C و A به صورت نقطه چین نمایش داده می شوند.

با کلیک کردن، نقطه D، درست در زیر نقطه A و روبه روی C انتخاب می شود.

سپس روی نقطه C کلیک کنید تا شکل ب فوق حاصل شود.توصیه می کنم این آیکن همیشه فعال باشه!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *